Paweł Markowski, były członek zarządu m.in. Zelmera, doradca biznesowy i członek Rady Nadzorczej Unibep SA już po raz kolejny wystąpił przed studentami jako mentor. Na trzecim spotkaniu z cyklu „Zamień pomysł na biznes” nasz mentor opowiadał o tworzeniu modelu biznesowego (metodyka lean cavnas lub business canvas) na konkretnych przykładach ze swojej dotychczasowej pracy. Mówił też o tym, jak ważne jest pozyskanie kluczowego partnera i polecał zebranym swoją pomoc w poszukiwaniu kontaktów do osób i firm, które mogłyby pomóc im w rozpoczęciu swego pierwszego biznesu.

Ziemniaki – to był pierwszy biznes Lechosława Chaleckiego. Jemu wówczas chyba właśnie zabrakło kluczowego partnera, bo coś poszło nie tak. Zamiast wsparcia spotkał się z przytyczkami ze strony sąsiadów i hasłami kierowanymi do jego matki: „Pani Chalecka z syna to chyba nic nie będzie”. Jak czas pokazał, bardzo się mylili. Chalecki zmienił branżę na ubezpieczeniową, gdzie, po początkowych porażkach, odniósł wielkie sukcesy. Wtedy postanowił się przebranżowić i założył własny biznes „Szkołę inspiracji”.

Rady mentora i opowieść coacha biznesu spotkały się z dużym zainteresowaniem. Z sali wypełnionej licznym gronem młodych przedsiębiorczych osób padło wiele pytań. Najaktywniejsi dyskutanci otrzymali książki Lechosława Chaleckiego „Potęga życia” z autografami. Były też inne nagrody – dla osób, które postanowiły przedstawić swój pomysł na biznes. Tym razem byli to: Szymon Bieluczyk, który chce świadczyć usługi projektowe oraz Mateusz Bajko z zespołu pracującego nad inteligentnym systemem powiadomień Anima. Obaj panowie otrzymali certyfikaty-zaproszenia na trzydniowe szkolenie w czerwcu, które poprowadzą eksperci Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego oraz Grupy Unibep.

Zanim jednak rozpoczną się szkolenia, przed nami jeszcze dwa spotkania z przedsiębiorczymi studentami na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Kolejne odbędzie się 24 kwietnia o godz. 16. Zapraszamy!