Szkoły, przedszkola oraz placówki specjalne mają czas na zgłoszenie do konkursu do 28 października 2022 r. Każda z chętnych placówek nagra 3-minutową prezentację, którą oceni jury. Do wygrania w każdej z tych trzech kategorii jest 1500 zł. Dzieci będą też miały okazję wystąpić na scenie 3 grudnia na jarmarku bożonarodzeniowym.

Dodatkowo placówki oświatowe mogą się też zgłosić do konkursu na najpiękniej przystrojone drzewko choinkowe, które stanie przy bielskim Ratuszu. W tym przypadku do wygrania jest 500 zł.

Całość imprezy połączona będzie z magicznym jarmarkiem bożonarodzeniowym, który 3 grudnia odbędzie się na placu Arhelanu przy ul. Piłsudskiego. Tego dnia na dzieci mniejsze i większe czekać będzie wiele atrakcji, jak np. karuzela wenecka, stoiska z lokalnymi specjałami, pokój Prawdziwego Mikołaja, z którym będzie można zrobić sobie z nim zdjęcie, punkt pieczenia pierniczków, czy pisania listów z prośbą o prezenty. Na scenie zaś obejrzymy Opowieść Wigilijną.

Jarmark będzie otwarty dla wszystkich chętnych. W konkursie zaś będą mogły wystąpić maksymalnie 10-osobowe reprezentacje przedszkoli, szkół i placówek specjalnych. Przypominamy: na zgłoszenia Fundacja Unitalent czeka do 28 października 2022 r.!

Organizatorami wydarzenia są: Miasto Bielsk Podlaski, Konsul Honorowy Finlandii w Białymstoku, Polskie Sklepy Arhelan, Fundacja Grupy Unibep Unitalent. Partnerem jest Nadleśnictwo Bielsk Podlaski.