Podczas wizyty odwiedził m.in. dzieci, które aktualnie przebywały na Oddziale Dziecięcym SPZOZ, Urząd Miasta, gdzie spotkał się z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Hotel Unibus, w którym miało miejsce spotkanie z dziećmi pracowników Grupy Unibep.

Kolejnym – głównym punktem był plac przed ratuszem. Mikołaj powitał mieszkańców Bielska w trzech językach – po fińsku, angielsku oraz po polsku, co zdziwiło część zgromadzonych osób.

-Znam wiele języków. Nie sprawdzałem jaka jest pogoda w Finlandii, ale na pewno leży tam 25 cm śniegu – tłumaczył Mikołaj. 

Na placu ratuszowym zgromadziły się tłumy mieszkańców i nie tylko. Odbywały się tam prezentacje bielskich placówek oświatowych i opiekuńczych, które zgłosiły chęć udziału w projekcie. Wydarzenie polegało na zaprezentowaniu się przed wyjątkowym gościem w jak najbardziej oryginalny sposób. Na scenie głównej zasiadł Mikołaj razem ze śnieżynką oraz pozostali członkowie jury w składzie: Jarosław Borowski - Burmistrz miasta Bielsk Podlaski, Andrzej Parafiniuk – Konsul Honorowy Republiki Finlandii w Polsce, Wojciech Jarmołowicz – Prezes Fundacji Unitalent oraz Anna Sikorska-Moroz – Członek Zarządu Fundacji Unitalent.

-Widziałem niektóre prezentacje już wcześniej i śmiało mogę powiedzieć, że będą one wyjątkowe, ponieważ Bielsk Podlaski to miasto kreatywnych ludzi – mówił Wojciech Jarmołowicz, Prezes Fundacji Unitalent.

Po zakończeniu wszystkich występów, jury podsumowało swoje oceny, a zaraz po tym została wyłoniona jedna zwycięska placówka, a mianowicie Przedszkole na Hołowiesku, które przygotowało wyjątkową prezentację pod względem technicznym, a przy tym wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością.

Pozostałe placówki również dostały upominki za swoje prezentacje, które przygotowała Fundacja Unitalent oraz Urząd Miasta Bielsk Podlaski.

Ostatnim punktem wizyty prawdziwego Mikołaja było wspólne, uroczyste zapalenie światełek na choince oraz wszystkich świątecznych iluminacji.

W imieniu Fundacji Grupy Unibep Unitalent dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz wszystkim placówkom, które przygotowały wspaniałe prezentacje!

 

zdjęcia: Wojciech Wojtkielewicz