Drugie spotkanie Fundacji Unitalent miało miejsce 27 lutego 2018 r. w Sali Rady Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. Mentor Paweł Markowski, członek Rady Fundacji Unitalent, członek Rady Nadzorczej Unibep SA, opowiadał o tym, jak dotrzeć do klienta, zrozumieć jego potrzeby i tzw. „bóle” przy użytkowaniu zakupionych produktów. Przedstawił kilka ciekawych i zaskakujących sposobów na to, jak sprawić, by nasz produkt był inny od pozostałych na rynku, bardziej ciekawy i przyciągający. Opowiadał też o tym, co zrobić, by produkt, który przestaje cieszyć się zainteresowaniem, zyskał nową świeżość, jak zrobić duży zwrot.

Czy własny biznes opłacił się Mateuszowi Wrześniewskiemu, właścicielowi Crew4You, niegdyś pracownikowi TVN? Ta historia człowieka, który, jak sam mówi, dotknął sufitu, spotkała się z dużym zainteresowaniem przedsiębiorczych studentów. TVN wydawać się może pracodawcą idealnym, mimo to Mateusz zostawił blichtr telewizji i wrócił w rodzinne strony.

- Niektórym wydaje się, że my tu jesteśmy nie tyle Polską B, a wręcz C. Czują się gorsi na tle reszty kraju – mówił Mateusz. – Nie wierzcie w to. Wyróżniamy się na plus, jesteśmy bardziej pracowici. Nasz poziom zaangażowania jest o wiele większy.

Właściciel Crew4You podkreślał, że na rynku usług, podczas samopromocji w internecie, ważne jest by być prawdziwym, nie udawać kogoś, kim się nie jest. Opowiadał też, jakie miejsce w organizacji jego pracy zajmują pasja, pieniądze i technologie. Doradzał też, podobnie jak mentor Markowski, przyszłym przedsiębiorcom, którzy przedstawili swój pomysł na biznes. Tym razem byli to dwaj panowie: Piotr Kamiński oraz Rafał Buczyński. Uzyskali oni certyfikat na bezpłatne szkolenie dotyczące przedsiębiorczości. Szkolenie przeprowadzą eksperci Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego oraz Unibep SA. Wyjazdowy kurs odbędzie się w czerwcu, potrwa kilka dni.

Za miesiąc, 27 marca (jak zwykle w ostatni wtorek miesiąca), kolejne spotkanie, opowieści o własnym biznesie, pomysły start-upów i porady, których nie znajdziesz w podręczniku. Jeśli chcesz wziąć udział w spotkaniu, a wcześniej zgłosić nam swój pomysł na biznes, pisz do nas, nasz e-mail: .