Tym razem z młodymi bielskimi liderami spotkała się Bożena Bednarek, dziennikarka radiowa, telewizyjna i wiceprezeska zarządu Federacji Organizacji Pozarządowych Miasta Białystok. Po krótkim wprowadzeniu zebranych w temat, zaczęła od pozornie prostego, a tak naprawdę dla wielu wielkiego wyzwania. Połączyła zebranych w pary (w większości partnerzy zadania nie znali się nawzajem) i poprosiła, by po kilku minutach rozmowy przedstawili się nawzajem.

Duety musiały powiedzieć o sobie kilka ciekawych rzeczy: co partner zadania lubi robić, w czym jest najlepszy i zdradzić jakąś jego tajemnicę. Okazało się, że wiele par łączyły wspólne zainteresowania, pasje i umiejętności. Przy okazji prezentacji pojawiły się dowcipy i anegdoty.

Podczas dalszej części warsztatów młodzi dzielili się swoją wiedzą na temat wystąpień publicznych. Mówili o tym, jak można się do nich przygotować, na co zwrócić uwagę podczas przemowy, czego unikać. Na koniec spotkania przećwiczyli tę wiedzę w praktyce przygotowując krótkie prezentacje swoich pięcioosobowych drużyn. Zrobili to atrakcyjnie, zwięźle i bardzo różnorodnie. Każda z czterech prezentacji miała swój własny styl.

Już 17 marca bielska młodzież zgłębi nowy temat. Dowie się, jak profesjonalnie robić burzę mózgów.

Na zdjęciu: bielskie talenty w czasie zajęć