Studenci, należący do kół naukowych działających przy Politechnice również wyrazili chęć pracy, dlatego wspólnymi siłami chcemy pomóc służbie zdrowia w tym trudnym czasie. 

Głównym celem tego projektu jest m.in. wspieranie i promowanie aktywności wśród studentów, efektywna współpraca nauki i biznesu przy realizacji ważnych projektów społecznych, doskonalenie umiejętności i wykorzystanie nowoczesnych technologii do produkcji przyłbic oraz innowacyjne i efektywne wykorzystanie drukarek 3D przyłbic medycznych znajdujących się w posiadaniu Politechniki Białostockiej.

Wszystkie osoby zaangażowane w projekt prężnie działają i dzięki temu codziennie zmontowanych jest mnóstwo przyłbic, które sukcesywnie, bezpłatnie dostarczamy placówkom medycznym w województwie podlaskim. Pierwsze partie dotarły już m.in. do Szpitala w Bielsku Podlaskim, Szpitala Wojewódzkiego (Śniadecja) w Białymstoku, na SOR Szpitala Klinicznego w Białymstoku, do Szpitala MSWiA, Centrum Onkologii, Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku, Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy, Szpitala Miejskiego w Białymstoku, do Pogotowia Ratunkowego oraz do Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku (ul. Kujawska) i Zaściankach, do Szpitala w Zambrowie, Sokółce oraz Ostrołęce.

W związku z naszym wsparciem i podjętymi działaniami w walce z koronawirusem możecie wysyłać do nas własne pomysły proprzedsiębiorcze dotyczące tego, jak wspólnie możemy pomóc pracownikom służby zdrowia. Razem z Politechniką Białostocką przeanalizujemy i ocenimy wszystkie propozycje, a dla wybranych zaoferujemy pomoc. 

Na zgłoszenia czekamy pod adresem mailowym

Pamiętajmy, że w tej chwili każda pomoc jest bardzo ważna!