W uroczystości wzięli udział prezesi Fundacji Unitalent – Wojciech Jarmołowicz i Andrzej Parafiniuk. Z prawdziwą radością wysłuchali i obejrzeli występ artystyczny dzieci. Maluchy po kilku tygodniach spokojnego życia w Polsce czuły się swobodnie i świetnie dogadują się nie tylko w ojczystym języku ukraińskim, ale też po polsku oraz angielsku. Mają w sobie wiele radości życia i zarażają nią dorosłych.

Dzieci wystąpiły w układzie tanecznym śpiewając polskie i angielskie piosenki. Następnie otrzymały drobne upominki od przedstawicieli Unitalent. Największym zainteresowaniem cieszyły się słodkości, które od razu zostały skonsumowane.

Działanie punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej Innowacyjnej Edukacji w Białymstoku było możliwe dzięki szczodrości darczyńców Fundacji Grupy Unibep Unitalent. To dzięki ich wpłatom dzieci znalazły bezpieczną przystań, tuż po wybuchu wojny w Ukrainie i do końca czerwca mogły korzystać z edukacji i opieki. Za to dziękujemy w imieniu ich samych, rodziców maluchów, przedstawicieli przedszkola oraz naszym – Fundacji Unitalent.