Kacper Bok, Michał Gruszka i Wojciech Kucharski, podopieczni Małgorzaty Radzioch, po raz pierwszy brali udział w NZP w 2021 r. Dostali się do finału, ale nie zajęli żadnego miejsca na podium. Nie poddali się jednak i postanowili spróbować po raz kolejny. Tym razem z o wiele lepszym efektem – zajęli drugie miejsce w Polsce.

Co ciekawe chłopcy uczą się w klasie o profilu biologiczno-chemicznym, ale interesują się też biznesem i zarządzaniem. Ich motywatorem była też pani Małgorzata, nauczycielka przedsiębiorczości.

– Jestem wielką zwolenniczką tego konkursu – powiedziała nauczycielka z Lublińca. – Uczy ona młodych ludzi kreatywności, pomysłowości. Pokazuje zupełnie inne podejście do przedsiębiorczości. Uczniowie mają okazję spróbować praktyki zamiast poznawać suchą teorię. Konkurs motywuje i wskazuje kierunek prawidłowego myślenia o biznesie, daje impuls do dalszego rozwoju.

Małgorzata Radzioch ma za sobą 15 edycji konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości, do jednej z nich przygotowywała m.in. Wojciecha Fokczyńskiego, obecnego Menedżera Ogólnopolskiego Projektu NZP. Jest on bardzo dobrym przykładem na słowa nauczycielki z Lublińca, która przekonuje, że uczniowie biorący udział w NZP mają możliwość spojrzenia trochę inaczej na swoją wiedzę i dalszego rozwijania swoich kompetencji. Podczas przygotowywania się do konkursu i biorąc udział w finale młodzież ma szansę połączyć w swojej prezentacji różne dziedziny wiedzy zdobytej w szkole, na zajęciach pozalekcyjnych, ale też w codziennym życiu.

O tym, jak projekt NZP wpłynął na Kacpra Boka, Michała Gruszkę i Wojciecha Kucharski, będzie można przeczytać już wkrótce na Unitalentowani.pl.