– Jedną z najważniejszych wartości w biznesie jest zaufanie – powiedział Jan Mikołuszko podczas spotkania ze studentami 21 czerwca 2018 r. w Białowieży. – Bez niego ciężko jest cokolwiek zbudować, cokolwiek stworzyć. Chodzi mi zarówno o zaufanie wewnątrz firmy, jak również na zewnątrz w relacjach z naszymi partnerami, kontrahentami.

Przewodniczący Rady odniósł się do „Wspólnoty zasad i celów” Grupy Unibep, jakimi są: Wiedza, Pasja, Zaufanie. Opowiedział też młodym uczestnikom projektu „Zamień pomysł na biznes” o początkach swojej kariery biznesowej i udzielił im kilku rad na przyszłą drogę zawodową.

Po spotkaniu ze studentami członkowie Rady Fundacji udali się na posiedzenie, podczas którego Wojciech Jarmołowicz, prezes Unitalent wraz z członkami zarządu złożyli sprawozdanie z dotychczasowych działań oraz sprawozdanie finansowe. Omówione zostały również projekty na najbliższy rok.

Studenci uczestniczyli w trzydniowych (20-22 czerwca 2018 r.) szkoleniach. Ich trenerami byli: Krystyna Biełach, Maciej Dardziński oraz Michał Pogorzelski z PFRR. Podczas wakacji jedenastu studentów, którzy przeszli trening biznesowy, ma napisać swoje biznesplany. We wrześniu przedstawią je władzom Unitalent. Rada i Zarząd Fundacji wybiorą najlepszy z nich, a jego twórca otrzyma 10 tys. zł podczas V Wschodniego Kongresu Gospodarczego.

Na zdjęciu: Jan Mikołuszko, Przewodniczący Rady Nadzorczej Unibep SA oraz Przewodniczący Rady Fundacji Grupy Unibep Unitalent w czasie spotkania ze studentami, którzy uczestniczyli w projekcie „Zamień pomysł na biznes”.