Kolejną nagrodą było spotkanie z wyjątkową postacią. Piotr Psyllos, bo o nim mowa, to jeden z najbardziej kreatywnych Polaków według miesięcznika Forbes. Podczas spotkania opowiedział naszej aktywnej młodzieży o sobie i swoich wynalazkach. Motywował ich do tego, by świadomie planowali swoją karierę.

– Ważne jest, żebyście mieli swoją pasję, coś, w czym czujecie się dobrze – mówił Psyllos i zachęcał, by, jeśli chce się ruszyć z własnym start-upem, zająć się tym jak najszybciej.

Po wystąpieniu Piotra Psyllosa i jego opiekuna naukowego dr n. med. inż. Jerzego Sienkiewicza przeszliśmy do podziękowań. Otrzymali je dyrektorzy bielskich szkół, które uczestniczyły w projekcie: I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki, II Liceum Ogólnokształcącego z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza oraz Zespół Szkół nr 4 im. Ziemi Podlaskiej. Certyfikaty i książki dostała młodzież uczestnicząca w projekcie. Podziękowaliśmy też pracownikom Grupy Unibep, którzy podczas szkoleń wystąpili w rolach mentorów. Po części oficjalnej była okazja do kuluarowych rozmów oraz planowania kolejnej edycji projektu, która ruszy z początkiem października.