Skip to main content
16 styczeń 2020

Kreatywność i praca zespołowa na pierwszym miejscu

10-e80870bb Kreatywność i praca zespołowa na pierwszym miejscu  - Fundacja Grupy Unibep Unitalent

„Wygrana bardzo nas zaskoczyła, ponieważ wszystkie prezentacje były piękne i wyjątkowe, ale jesteśmy szczęśliwi, że nasz trud i zaangażowanie zostało docenione przez organizatorów i przez samego Prawdziwego Mikołaja” – mówi Aneta Osipczuk, opiekun zespołu z przedszkola na Hołowiesku.

 Projekt Fundacji Grupy Unibep Unitalent "Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100%" cieszył się sporym zainteresowaniem ze strony bielskich przedszkoli, szkół oraz placówek opiekuńczych. Każdy z zespołów miał możliwość i okazję zaangażować się w to wydarzenie, a przy tym na żywo zobaczyć Prawdziwego Mikołaja, który za sprawą Fundacji Unitalent, Konsula Honorowego Republiki Finlandii w Polsce oraz Burmistrza Bielska Podlaskiego przybył prosto z Finlandii. 

Udział placówek oświatowych i opiekuńczych polegał na zaprezentowaniu się przed Mikołajem i jury konkursowym podczas spotkania na placu przed bielskim ratuszem. Najlepsza, a przy tym najbardziej wyjątkowa, oryginalna i zadziwiająca prezentacaja została szczególnie wyróżniona. 

Jednogłośną decyzją jury, nagrodę główną zdobyło przedszkole na Hołowiesku. Placówka ta otrzymała nagrodę w kwocie 1 500 zł, które przeznaczyła na zakup profesjonalnego sprzętu nagłośnieniowego. Wkład i trud włożony w wykonanie platformy, dekoracji i wystąpienia artystycznego dzieci był ogromny. Prezentacaja przedszkola przybrała formę pantomimy, a jak wiadomo, taki sposób przedstawienia nie jest prosty, tym bardziej dla dzieci. Jak twierdzi opiekun zespołu z Przedszkola na Hołowiesku, rodzice dzieci zaangażowali się w przygotowania równie mocno co ich pociechy oraz nauczyciele. Prace nad budowaniem platformy przebiegały głównie wieczorami, a nawet w godzinach nocnych, kiedy to rodzice znaleźli chwilę czasu, aby przyjść i zająć się przygotowaniami. 

Skąd pomysł akurat na platformę? Pomysłodawcą tego oryginalnego elementu przedstawienia jest właśnie Pani Aneta Osipczuk, której pierwsze skojarzenie i wizja parady przed Mikołajem była związana z taką formą prezentacji. Pomysł został zaakceptowany przez wszystkich i okazał się strzałem w dziesiątkę. Zaraz po pierwszym zebraniu i omówieniu projektu, wszyscy przystąpili do pracy. Dofinansowanie ze strony Fundacji w tym przypadku było przeznaczone na stroje i materiały plastyczne potrzebne do dekoracji. Działania nad samą platformą oraz wystąpieniem trwały praktycznie do samego końca, czyli 2 grudnia, choć to ostatnie dwa tygodnie były najbardziej intensywne.

-Założeniem Fundacji przy tym projekcie było pobudzenie i zaangażowanie do pracy nie tylko dzieci i młodzieży, ale również ich rodziców i nauczycieli tak, aby była to praca zespołowa. Przedszkolu na Hołowiesku udało się tego dokonać z czego jesteśmy bardzo dumni - mówi Wojciech Jarmołowicz Prezes Zarządu Fundacji Grupy Unibep Unitalent. 

DSC03760

Zdaniem zwycięzców, projekt "Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100%" to bardzo ciekawa inicjatywa, dzięki której każda z placówek mogła zaprezentować się w jak najlepszy sposób, pobudzając przy tym kreatywność dzieci i młodzieży, a kontynuacja tego przedsięwzięcia byłaby jak najlepszym pomysłem. Nagrodę, czyli sprzęt nagłośnieniowy, przedszkole na Hołowiesku będzie wykorzystywało przy różnego rodzaju spotkaniach, konkursach czy przedstawieniach. Pierwszą okazją do skorzystania z nagłośnienia był Przedszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Bielsku Podlaskim.