Julia Woronko (flet poprzeczny), Diana Sidoruk (skrzypce) oraz Sebastian Konieczny (gitara i wokal) oraz wokaliści: Zuzanna Piotrowska, Nikita Somers, Agata Stepaniuk, Wanda Ginszt, Bartłomiej Bazyluk – to młodzi, zdolni ludzie, którzy w tym roku nagrali płytę z kolędami. Wydawcą jest Fundacja Grupy Unibep Unitalentowani, która wraz z podopiecznymi stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski zdecydowała się na taki świąteczny prezent.
Na płycie jest 13 utworów zarówno wokalnych, jak też instrumentalnych. Znalazły się tam takie kolędy, jak m.in. „Jezus Malusieńki”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, jak też kolędy prawosławne – zaśpiewane a capella. Większość utworów została zrealizowana w studiu nagrań w Bielskim Domu Kultury, ale nagrania miały miejsce także m.in. w sali koncertowej Opery i Filharmonii Podlaskiej przy ul. Podleśnej w Białymstoku.

Diana int
Jak podkreślali wszyscy artyści (część nich to dzieci naszych pracowników) była to niesamowita przygoda. W większości przypadków było to ich pierwsze doświadczenie, śpiewając w profesjonalnym studiu nagrań.

nagrywanie 1
„Płyta powstała dzięki pasji młodych ludzi. Pasji do muzyki i dzielenia się swoim talentem. Dziękujemy im za to. Zapraszamy tych, którzy chcą rozwijać swoje talenty” – taki napis został umieszczony na okładce płyty.

nagrywanie 2
– Zapraszamy do współpracy z Fundacją Unitalent, która może w różny sposób wspierać talenty naszych pracowników – zachęcają władze Fundacji.
Płyta trafi do przyjaciół Fundacji Grupy Unibep Unitalent. Obserwujcie też profil społecznościowy fundacji (Unitalentowani) – tam są publikować nagrania i klipy z płyty „Kolędowanie z Unitalentem”.

Posłuchajcie - poniżej trzy z 13 kolęd