Skip to main content
23 listopad 2022

Prawdziwy Mikołaj po raz trzeci odwiedzi Bielsk Podlaski

Miko%C5%82aj1-c1ba34ec Prawdziwy Mikołaj po raz trzeci odwiedzi Bielsk Podlaski - Fundacja Grupy Unibep Unitalent

Z inicjatywy Konsulatu Honorowego Finlandii w Białymstoku dzieci małe i duże już 3 grudnia będą mogły się spotkać z Prawdziwym Mikołajem z Rovaniemi. Tego dnia odwiedzi on Bielsk Podlaski po raz trzeci. Po raz trzeci też zaprezentują się przed Mikołajem dzieci z bielskich szkół, przedszkoli i placówek specjalnych. W tym roku wizyta połączona będzie z jarmarkiem bożonarodzeniowym, którego uczestnicy będą mogli poczuć prawdziwą magię świąt!

„Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100 procent” to konkurs z nagrodami, do którego po raz trzeci dołączyły placówki oświatowe z Bielska Podlaskiego. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe i placówki specjalne. Do konkursu zgłosiło się 14 placówek oświatowych. Każda z nich nagra 3-minutową prezentację, którą oceni jury, w skład którego wchodzą: Prawdziwy Mikołaj oraz przedstawiciele organizatorów wydarzenia.

– Przy okazji konkursu wszyscy uczestnicy uczą się zarządzania projektem, a celem Unitalentu jest wspieranie przedsiębiorczych dzieci i młodzież – mówi Wojciech Jarmołowicz, Prezes Fundacji Grupy Unibep Unitalent.

jkonf003   

W rolę jurorów oceniających pracę dzieci będą mieli możliwość też wczuć się mieszkańcy Bielska Podlaskiego. W głosowaniu internetowym będzie można ocenić najpiękniej udekorowane choinki. 17 placówek oświatowych dołączyło do konkursu. Dzieci i młodzież udekorują świąteczne drzewka, które staną przy bielskim Ratuszu już 1 grudnia 2022 r. Od tego dnia będzie można oddać swój głos na najpiękniejszą choinkę, a wyniki głosowania poznamy 3 grudnia, gdy Prawdziwy Mikołaj osobiście odwiedzi Bielsk Podlaski.

– Wizyta Prawdziwego Mikołaja, tak jak i wszystkie towarzyszące jej wydarzenia, skierowane są do całej społeczności mieszkańców naszego miasta i doskonale wpisują się w istotę naszego hasła promocyjnego „Bielsk Podlaski łączy ludzi” – mówi Jarosław Borowski, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski. – Cieszę się, że w przygotowanie wizyty włączają się kolejne lokalne firmy i organizacje, by wspólnie ją uatrakcyjnić i wraz z bielszczanami radować się przybyciem dostojnego gościa. Serdecznie zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału w przygotowanych atrakcjach. Do zobaczenia 3 grudnia!

W tym roku wizycie Prawdziwego Mikołaja towarzyszyć będzie magiczne wydarzenie – Jarmark Bożonarodzeniowy na placu Arhelanu (al. Piłsudskiego 45). Na miejscu będzie można nie tylko spróbować i kupić miejscowe specjały kulinarne, ale też na kilka godzin przenieść się w świat Prawdziwego Mikołaja. Na placu stanie scena, na której wystąpią m.in. dzieci biorące udział w projekcie „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100 procent” oraz miejscowi artyście. Jedną z perełek scenicznych będzie „Opowieść wigilijna” w wykonaniu aktorów Teatru The Mask. Mnóstwo atrakcji będzie też poza sceną. Na placu stanie karuzela wenecka, a dzieci wraz z rodzicami będę mogły tworzyć na stoiskach kreatywnych, gdzie m.in. będą warsztaty wypiekania pierników czy stoisko pisania listów do Mikołaja. Sam Mikołaj zaś zajmie zaszczytne miejsce w specjalnie zaaranżowanym dla niego pokoju z kominkiem wzorowanym na tym oryginalnym z Laponii. Tam chętni będą mogli zrobić sobie z nim zdjęcie.

jkonf026

– Inicjatywa targu bożonarodzeniowego pojawiła się, aby wprowadzić świąteczny, ciepły nastrój do naszego miasta – powiedziała Helena Burzyńska, Prezes Fundacji Arhelan Społecznie Odpowiedzialni i Sieci Polskich Sklepów Arhelan. – Mamy nadzieję, że bielszczanki i bielszczanie licznie pojawią się na naszym placu Arhelanu przy ulicy Piłsudskiego i wszyscy razem stworzymy wspaniały klimat, który zapoczątkuje piękną tradycje wspólnego spotkania w takim okresie. Cieszymy się, że razem z miastem, fundacją Unitalent, a także Mateuszem Sacharzewskim, prowadzącym bielską grupę teatralną, połączymy swoje siły i wzbogacimy nasze miasto o nowe wydarzenie”

Już 3 grudnia Bielsk Podlaski zabłyśnie światełkami świątecznymi, które włączą wspólnie Prawdziwy Mikołaj wraz z burmistrzem Jarosławem Borowskim.

Prawdziwy Mikołaj tradycyjnie też odwiedzi tych, którzy szczególnie potrzebują wsparcia. Swoją wizytę 3 grudnia 2022 r. rozpocznie od Hospicjum im. Proroka Eliasza w Makówce, w Bielsku Podlaskim odwiedzi najmłodszych pacjentów Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

- Wszyscy pragniemy dobroci, czy mamy kilka, czy kilkadziesiąt lat! Mikołaj jest uosobieniem takiego właśnie dobra, zwracając przy tym uwagę na tych, którzy go najbardziej potrzebują.  Dlatego od początku pełnienia funkcji Konsula Finlandii postanowiłem sprowadzać najprawdziwszego Mikołaja z Laponii do mieszkańców naszego regionu – powiedział Andrzej Parafiniuk, Konsul Honorowy Finlandii w Białymstoku.

Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Grupy Unibep Unitalent, Polskie Sklepy Arhelan, Fundacja Arhelan Społecznie, Konsul Honorowy Finlandii w Białymstoku, Urząd Miasta Bielsk Podlaski, Bielski Dom Kultury oraz Nadleśnictwo Bielsk Podlaski.

 jkonf040