Skip to main content
16 grudzień 2019

Relacja z wizyty prawdziwego Mikołaja w Bielsku Podlaskim

BIA_20191202_WW_IMG_2032-02eab99a Relacja z wizyty prawdziwego Mikołaja w Bielsku Podlaskim - Fundacja Grupy Unibep Unitalent

Czy On jest prawdziwy? - zastanawiali się i mali, i duzi, młodsi, i starsi, chłopcy, i dziewczynki. O kim mowa? O Prawdziwym Mikołaju, którego każdy chciał zobaczyć z bliska. I taką właśnie okazję mieli wszyscy mieszkańcy Bielska Podlaskiego, ponieważ 2 grudnia prosto z Finlandii przybył do nas specjalny gość!

 Joulupukki (czyli Mikołaj) spędził w naszym mieście cały dzień, odwiedzając zarówno te mniejsze, jak i nieco starsze dzieci. Wszystko to za sprawą Fundacji Grupy Unibep Unitalent, która przy współpracy z Konsulem Honorowym Republiki Finlandii w Polsce – Andrzejem Parafiniukiem oraz Burmistrzem Bielska Podlaskiego – Jarosławem Borowskim zorganizowała całe wydarzenie i przyczyniła się do tego, że Mikołaj przyjechał również na Podlasie. Co ważne - była to pierwsza wizyta Prawdziwego Mikołaja w Bielsku Podlaskim.

Cały dzień był pełen spotkań i wzruszeń. Rano Joulupukki odwiedził Oddział Dziecięcy bielskiego szpitala, gdzie spotkał się z najmłodszymi pacjentami, którzy aktualnie przebywali na oddziale. Całej wizycie towarzyszył śpiew chóru Bractwa Młodzieży Prawosławnej parafii św. Archanioła Michała.

Kolejnym miejscem, do którego udał się Mikołaj był Urząd Miasta. Powitał go tam burmistrz, przyjmując gościa z wszelkimi honorami. Następnie przeszli na salę, w której czekali już podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Atmosfera podczas spotkania była wyjątkowa, ponieważ uczestnicy przygotowali Mikołajowi specjalny występ – śpiewali i tańczyli, a także zadawali Mikołajowi pytania.

W sali hotel Unibus Mikołaj spotkał się z dziećmi pracowników Grupy Unibep oraz ich opiekunami. Na spotkanie przyszło ok. 90 dzieci i ponad 60 opiekunów, głównie pracowników Grupy Unibep. Dzieci miały jedyną, niepowtarzalną okazję, aby spotkać się z gościem z Finlandii i zadać mu kilka pytań. – Jak długo jechałeś do nas? Ile masz lat? – pytały dzieci. A Mikołaj spokojnie odpowiadał. I okazało się, że mówi po polsku – tak często przyjeżdża do Polski, że musiał się nauczyć naszego języka. – Ale ja znam wiele języków – tłumaczył Mikołaj. 

Specjalnie na tę okazję dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 św. Arcybiskupa Łukasza Wojno-Jasienieckiego przygotowały Mikołajowi wspaniały, świąteczny występ.

Ostatnim, głównym punktem wizyty Mikołaja był plac ratuszowy. Bowiem najważniejszym punktem pobytu Prawdziwego Mikołaja w Bielsku Podlaskim były prezentacje placówek oświatowych i opiekuńczych przed Mikołajem w ramach projektu Fundacji Grupy Unibep Unitalent „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100%”. Do wykonania prezentacji zgłosiło się aż 18 placówek. Tak duża frekwencja zaskoczyła wszystkich. Każda z placówek przygotowała oryginalny występ, a przy tym wykazała się ogromną kreatywnością.

Po burzliwych obradach jury podjęło decyzję o przyznaniu nagrody specjalnej dla tej jednej, wyjątkowej prezentacji – 1500 zł otrzymało Przedszkole na Hołowiesku (za tę kwotę Fundacja Unitalent kupi przedszkolu potrzebny sprzęt).

Co ważne - każdy z uczestników parady, a było ich ponad 160 występujących - dostał upominek od Fundacji Grupy Unibep Unitalent.

Całe wydarzenie zakończyło się uroczystym zapaleniem światełek na choince oraz wszystkich świątecznych iluminacji przed ratuszem. Wizyta prawdziwego Mikołaja w Bielsku Podlaskim nie zostanie szybko zapomniana przez jej głównego bohatera, organizatorów oraz przez mieszkańców i gości, którzy zebrali się na placu ratuszowym.

W imieniu Fundacji Grupy Unibep Unitalent dziękujemy wszystkim osobom, które w jakikolwiek sposób przyczyniły się do tego, iż cała wizyta prawdziwego Mikołaja była tak dobrze zorganizowana. Przede wszystkim dziękujemy Izie Okłota, która dzielni wywiązała się z roli śnieżynki i przez cały pobyt w Bielsku Podlaskim znakomicie wspierała Mikołaja. Specjalne podziękowania należą się naszym przyjaciołom z Kreatywnego Bielska Podlaskiego, którzy pomogli m.in. przy wręczaniu paczek oraz harcerzom, którzy na placu przed ratuszem pełnili rolę ratowników pierwszej pomocy.  

Dziękujemy także wszystkim uczestnikom projektu „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100%” oraz opiekunom zespołów ze wszystkich placówek biorących w nim udział, za pracę włożoną w przygotowanie prezentacji. Niezmiernie cieszy nas fakt, że w Bielsku Podlaskim są ludzie chętni do współpracy i to w tak kreatywny sposób.

Wideorelacja z wizyty prawdziwego Mikołaja w Bielsku Podlaskim znajduje się na naszej stronie Facebookowej pod tym linkiem: https://www.facebook.com/Unitalentowani/videos/3277693622301901/?__xts__[0]=68.ARAUg6UBr0loyt0AwjHFk4v7Sem4oQVTY9rUqp-nATAMwIX5bb-7DVRF72Z0UQelh6ObCf7KiEZr-b-rjDf8YF4fBCFi4jc2Wj_vlBFfM_dZmT4BrUOznjpCRdYPAhY02Rf96pKCT1eJI9lIZ7tbmyMpxvZDG6Q584X9bvshPLGLPAFymoLA7mo2Bj8_kWykiRDRZf0zCtO1TJJYG9b4CJ4OZxaILSg3WcvWQkpEhC3s3yFfIWg1IbwbgRxwAKn50CPOI6e8_yTlIf2Sox_85VT2oo_nWKNhE0YdEISNfdjshYfvnU63seSIn_nk853rlk0i2DXD0J3prJ0krMVhTSOEJ_o9JMSQLN8&__tn__=-R