Skip to main content
06 listopad 2017

Wsparcie jest niesamowicie ważne

Wsparcie jest niesamowicie ważne

6 września 2017 r. w Krajowym Rejestrze Sądowym w Białymstoku została zarejestrowana Fundacja Grupy Unibep Unitalent. Ma ona na celu m.in. promowanie przedsiębiorczości i aktywności, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

W czasie Dni Budowlanych 2017, które miały miejsce pod koniec września w Serocku, przedstawiliśmy ogólny zarys działalności fundacji. O tym, że warto pomagać, zwłaszcza młodym ludziom, opowiadali ci, którym wcześniej ktoś pomógł. Byli to: Adam Zdanowicz (producent rowerów „szytych na miarę”) oraz Mateusz Sacharzewski (aktor, szef stowarzyszenia „Kreatywny Bielsk”).

- Zapytany pięć lat temu o dzisiejszy wygląd mojej firmy nie byłbym w stanie wyobrazić sobie żadnej z poniesionych porażek, ani odniesionych sukcesów. Chciałem tylko robić piękne rowery. Dziś wiem, że chcę w przyszłości robić rzeczy niemożliwe – przekonywał Adam Zdanowicz. - Chciałbym za 5 lat nadal iść pod prąd powszechnym trendom i sposobom myślenia. Z tego mam największą satysfakcję. Kiedyś spotkałem ludzi, którzy mi pomogli i uwierzyli w moją wizję, dziś ja chciałbym pomagać młodych, zdolnym, przedsiębiorczym.

- Mogłem siedzieć i czekać, aż ktoś do mnie zadzwoni i powie, że ma dla mnie rolę – stwierdził Mateusz Sacharzewski, który jest także członkiem Rady Fundacji (rada programowa fundacji). – Albo zacząć pracować z tymi, którzy wsparcia potrzebują. I to właśnie robię. Moja dewiza to: jak robić, to robić, czyli angażować się maksymalnie w swoje aktywności.

Obaj podkreślali, że gdy dostali wsparcie, ich życie diametralnie się zmieniło. – I nie chodzi o żadne pieniądze. Ważne, że ktoś inny uwierzył w moją pasję, wskazał, jak można na niej zbudować biznes, że można połączyć umiejętności i radość z tego, co się robi. I jeszcze na tym zarabiać – mówił Adam Zdanowicz.

- Moją dewizą jest: jak robić, to robić. Bez pasji, ale także wsparcia innych trudno jednak realizować duże i ambitne projekty – dodawał Mateusz Sacharzewski.

Zarówno Adam, jak i Mateusz zadeklarowali, że ponieważ wcześniej dostali pomoc od innych, chcieliby się zaangażować w pomoc młodym, zdolnym ludziom. Takim, z którymi zamierza pracować Fundacja Unitalent.