- Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Tym którzy wygrali i nie wygrali. Gratuluję, że jesteście tutaj i świetnie się przy tym bawicie. To jest wartość sama w sobie  - powiedział prezes Unitalent Wojciech Jarmołowicz. - Nasza Fundacja zajmuje się przede wszystkim wspieraniem młodych przedsiębiorczych i kreatywnych ludzi. A tu widzę samych młodych i kreatywnych. A twórczość teatralna jest kwintesencją  kreatywności i przedsiębiorczości.

Teatrowi „Nie z tej kulisy”  szczególnie było czego gratulować, bo drugi rok z rzędu wrócili z Dechy z prawdziwą kolekcją nagród.

Wszyscy Aktorzy byli nominowani w ramach pierwszoplanowych ról. Zwycięsko ze swoich kategorii wyszli Ewelina Laszewska jako Najlepsza Aktorka i Tomek Mitrowski jako Aktor w Dechę. A za Najlepszy Spektakl Jubileuszowy X Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA uznano spektakl „Mąż i Żona" w ich wykonaniu.

To dla nas szczególna radość, zwłaszcza, że Decha daje nam możliwość spotkania ze świetną ekipą The MASK- Teatralny Bielsk Podlaski - powiedział Tomasz Mitrowski z Teatru „Nie z tej kulisy”. - Mamy też okazję wystąpić z repertuarem komediowym, który nie jest częstą formą na innych festiwalach.

A na co ekipa teatralna przeznaczy swoją nagrodę?

- Część kwoty zapewne przeznaczymy na bilety teatralne - śmieje się Tomasz Mitrowski. Podkreśla jednak, że nie mają jednego wspólnego celu, a każde z członków teatru spożytkuje wygraną na swoje osobiste potrzeby i dodaje: - Byliśmy zaskoczeni wysokością narody, bo w naszej ocenie jest ona dość duża.

X Ogólnopolski Festiwal Sztuk Komediowych Teatrów Amatorskich DECHA odbył się w miniony weekend w Bielsku Podlaskim. Więcej o teatrze „Nie z tej kulisy” napiszemy wkrótce.