8 lipca przedstawiciele Fundacji Grupy Unibep Unitalent odwiedzili bazę bielskiego hufca w Rydzewie. Tego dnia zapewniliśmy uczestnikom obozu cały wachlarz atrakcji. Rozpoczęliśmy od porcji pysznych, tradycyjnych lodów. A potem przyszedł czas na zmagania.

Zuchy zmagały się przede wszystkim z wyzwaniami plastycznymi i modelarskimi podczas przygotowanych dla nich warsztatów. Część uczestników obozu postanowiła zaś własnoręcznie wykonać domki dla owadów z drewnianych elementów wykonanych w fabryce Unihouse.

Dla młodzieży mieliśmy przygotowane dwa zmagania konkursowe. Podzieleni na drużyny młodzi ludzie konkurowali ze sobą w dwóch kategoriach. Część z nich prezentowała nam swój pomysł na biznes. Część zrobiła krótkie filmiki promujące obóz harcerski. Ich kreatywność i pomysłowość zaskoczyła nas wszystkich. Komisja konkursowa miała nie lada orzech do zgryzienia, komu przyznać miejsca na podium.

To jednak nie był koniec konkurencji. Następnie chętni wzięli udział w zawodach w grach drewnianych takich jak jenga, kółko-krzyżyk, cymbergaj i hokej. Ci, którzy w rozgrywkach okazali się najlepsi, otrzymali nagrody.

Korzystając z faktu, że w jednym miejscu mieliśmy sporą grupę aktywnej młodzieży, wyświetliliśmy też dwa odcinki naszego mini serialu nagranego na potrzeby projektu „Od pomysłu do biznesu”. Przy popcornie nastolatkowie mieli okazję poznać początek historii młodej ekipy Kebaba HABI, w którym toczy się akcja stworzonej przez nas historii o czwórce młodych ludzi, którzy zakładają własny biznes. Filmy te będą wyświetlane podczas lekcji pn. „Biznes i zarządzanie”, przedmiotu, który od września zastąpi w szkołach ponadpodstawowych „Podstawy przedsiębiorczości”. Ta innowacyjna formuła nauczania powstała dzięki wsparciu Partnera Strategicznego – Województwa Podlaskiego. Młodzież bardzo dobrze odebrała dwa pierwsze odcinki i pytała o kolejne.

Ale wtedy przyszła pora na kolację, a po niej był czas na dyskotekę, podczas której każdy chętny dostał porcję kolorowej waty cukrowej oraz odblaskowe bransoletki. Chętni mogli też wziąć udział w konkursie tanecznym. Kolorowo i tanecznie zakończyliśmy ten dzień.