Skip to main content
30 czerwiec 2023

Od pieniążka do konta w banku

przedszkolaki-7d63fba7 Od pieniążka do konta w banku - Fundacja Grupy Unibep Unitalent

Skąd się biorą pieniądze, czym jest praca, jakie cechy ma osoba przedsiębiorcza – o tym uczyły się dzieci, które przez ostatnie dwa miesiące odwiedzały siedzibę Fundacji Grupy Unibep Unitalent. W naszych zajęciach wzięło udział kilkanaście grup przedszkolnych, głównie 6-latków, które mogły osobiście przekonać się, jak wygląda praca i dostać za nią swoje pierwsze pieniądze.

Najmłodsi odwiedzili nas w ramach akcji „Od pieniążka do konta w banku”. Zajęcia, które trwały średnio około godziny, odbywały się głównie w siedzibie Unitalent, choć mieliśmy też „występ” wyjazdowy w Gminnym Ośrodku Kultury w Boćkach. Podczas spotkań opowiadaliśmy dzieciom o Grupie Unibep oraz naszej fundacji. Rozmawialiśmy o cechach osób przedsiębiorczych i choć przedsiębiorczość to trudne słowo, okazywało się, że wśród przedszkolaków było niejeden i niejedna z cechami przyszłych biznesmenów.

Dzieci oglądały film o historii pieniądza, a po tym krótkim kinie miały okazję wcielić się w rolę pracowników firmy budowlanej: projektantów, architektów, budowlańców.

– Dzieci dowiedziały się czym jest przedsiębiorczość i jakie cechy posiada przedsiębiorca. Poznały też historię pieniądza oglądając krótki film – opisały wizytę grupy Misie panie z Przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Bielsku Podlaskim – Mogły poczuć się jak w kinie chrupiąc przy tym popcorn. Rozmawiały o zasadach bezpieczeństwa w miejscu pracy, po czym miały za zadanie wykonać swoją pierwszą pracę jako projektanci, architekci i budowniczy. Musimy się jeszcze dużo nauczyć, by móc wykonywać taką odpowiedzialną pracę w przyszłości. Dzieci bawiły się wyśmienicie, a za swoją pracę otrzymały wypłatę w postaci jadalnych pieniędzy.

Wraz z końcem roku przedszkolnego zawiesiliśmy projekt „Od pieniążka do konta w banku”, ale planujemy do niego wrócić jesienią. Możliwe, że z zajęć będą mogły skorzystać przedszkolaki z innych miast. A Wy jak uważacie? Warto organizować takie warsztaty dzieciom? Jakie inne tematy dobrze byłoby poruszyć? Na uwagi i opinie czekamy pod adresem e-mail: ubisz@unitalentowani.pl i tel. 600 92 00 94.