Skip to main content
22 wrzesień 2023

Inspirująco o biznesie

DSC_0774-d950f9fc Inspirująco o biznesie - Fundacja Grupy Unibep Unitalent

Było inspirująco i energicznie, a różnorodność naszych panelistów dała nam dawkę naprawdę dużej wiedzy. W konferencji „Od pomysłu do biznesu, czyli inspirująco o biznesie i zarządzaniu” wzięło udział wielu uczniów szkół ponadpodstawowych, nauczycieli przedmiotu Biznes i Zarządzanie, przedstawiciele świata biznesu, oświaty i samorządu.

Odbyła się ona 21 września 2023 r. na Wydziale Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku. Podczas konferencji odbyła się na żywo na scenie lekcja oparta o jeden ze scenariuszy projektu „Od pomysłu do biznesu” , a poprowadziła ją ich autorka – dr Urszula Widelska. Młodzi ludzie obecni na konferencji mieli głos w debacie nt. kreatywności i przedsiębiorczości. Porozmawiali na ten temat z przedstawicielami biznesu, samorządu i edukacji. Poruszony został także temat kapitału społecznego i jego wykorzystania w gospodarce oraz MAKi – wieloetapowego  projektu społecznego, którego celem jest wzmacnianie partnerstwa między mężczyznami i kobietami, ich współpracy wynikającej z uzupełniania się.

Pomysłodawcą i organizatorem projektu „Od pomysłu do biznesu” jest Fundacja Grupy Unibep Unitalent. Partner strategicznym jest Województwo Podlaskie. Inne instytucje zaangażowane w projekt OPDB to:

  • Partner konferencji: Fundacja Empiria i Wiedza
  • Partner technologiczny: Transmitujemy.pl
  • Partnerzy merytoryczni: Biznes Lab, Pro Akademika i Wydział Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku
  • Partnerzy: Infotech, Fundacja Arhelan Społecznie Odpowiedzialni, Malow, Klaster Obróbki Metali
  • Patronat honorowy: Podlaskie Kuratorium Oświaty
  • Patronat: Krajowa Izba Gospodarcza
  • Patroni medialni: Polskie Radio Białystok i TVP Białystok

DSC 0759DSC 0768DSC 0799