Pomoc Ukrainie – to nasze nowe, niespodziewane, lecz bardzo ważne zadanie na najbliższy czas. Fundacja Grupy Unibep Unitalent już w kilka dni po wybuchu wojny w Ukrainie ruszyła do wsparcia potrzebujących uchodźców wojennych. Pomogliśmy w wysyłce darów, rozpoczęliśmy współpracę ze Związkiem Ukraińców Podlasia, który koordynuje pomoc uchodźcom, pomagamy w integracji, od połowy marca zapewniamy opiekę przedszkolną ukraińskim dzieciom, by ich mamy mogły pracować w naszym kraju. Szczególnie to ostatnie zadanie wymaga długofalowego zaangażowania i zaplecza finansowego. W związku z tym uruchomiliśmy zbiórkę funduszy, które pozwolą na finasowanie działań związanych z pomocą uchodźcom. Dostaliśmy już pierwsze wpłaty, za które bardzo dziękujemy. Ale jeśli chcemy, by nasza dalsza pomoc była konkretna i realna, niezbędne są kolejne fundusze.

Wierzymy, że my tworzący Fundację Unitalent – współpracownicy, partnerzy i sympatycy – mamy wielkie serca, jesteśmy czuli na olbrzymią tragedię, która trwa u naszego wschodniego sąsiada i niestety przybiera na sile.

 

Czekamy na Wasze pomysły i wsparcie

Fundacja Grupy Unibep Unitalent ma w planach m.in.: organizację obozu dla młodzieży, w czasie którego chcemy szkolić m.in. z przedsiębiorczości i biznesu, nawiązanie współpracy z utalentowanymi młodymi artystami i sportowcami z Ukrainy, którzy obecnie przebywają w naszym kraju – współpraca w rozwoju ich talentów, organizację cyklu szkoleń dla zdolnych młodych Ukraińców w zakresie kreatywności i marketingu, a także nauki języka polskiego. Jeśli macie jakieś inne pomysły lub sugestie, zapraszamy do kontaktu – telefonicznego (Urszula Bisz – tel. 600 920 094 lub Wojciech Jarmołowicz – tel. 604 418 848) lub e-mail: Za wszystkie propozycje będziemy wdzięczni i nad wszystkimi z uwagą pochylimy się.

By móc skutecznie pomagać uchodźcom z Ukrainy, prosimy o wpłaty na konto: 97 1750 1107 0000 0000 3845 2077 z dopiskiem: „Pomoc Ukrainie".

 

Rozlicz się i wesprzyj

Możliwe jest także przekazanie swojego 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych na rzecz Fundacji Grupy Unibep Unitalent – jesteśmy Organizacją Pożytku Publicznego (szczegóły na https://niw.gov.pl/opp/wykaz-opp/)

Ważne – darowiznę na rzecz Fundacji Grupy Unibep Unitalent można rozliczyć w swoim PIT za rok, w którym jej dokonano. Osoby fizyczne odliczają przekazaną kwotę od podstawy opodatkowania, czyli dochodu. Jednak kwota, jaką można odliczyć nie może być wyższa niż 6 % dochodu. Limit 6% dochodu jest wspólny dla wszystkich przekazanych darowizn. Odliczenia przekazanych darowizn należy dokonać w zeznaniach PIT-37 i PIT-36, dodając załącznik PIT-O służący ujęciu wszystkich odliczeń i ulg przysługujących podatnikowi.

Za wszelką pomoc dziękujemy w imieniu tych, do których ona trafi!