Skip to main content
14 grudzień 2022

Nagroda, która pomogła wesprzeć akcję „ Kubek mleka dla Afryki”

?p=image&src=%7B%22file%22%3A%22images%2Fmleko Nagroda, która pomogła wesprzeć akcję „ Kubek mleka dla Afryki” - Fundacja Grupy Unibep Unitalent

Pierwsza nagroda z projektu "Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100 procent" trafiła już do zwycięzców i zostanie przekazana na pomoc potrzebującym. Taką decyzję podjęli przedstawiciele Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Drohiczyńskiej w Bielsku Podlaskim.

- Warsztat Terapii Zajęciowej CDD w Bielsku Podlaskim na początku grudnia wziął udział w projekcie „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100 procent" organizowanym przez Fundację Unitalent.  Dnia 3 grudnia 2022 r. podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego wręczono mu nagrodę specjalną w wysokości 500 zł. Decyzją jednogłośną w Warsztacie zdecydowano o przeznaczeniu całej sumy na zakup mleka w proszku, które zostanie przekazane dzieciom z Kamerunu w ramach akcji „Kubek mleka dla Afryki” - poinformowała Anna Malinowska- Tomczuk z WTZ. - Cieszymy się bardzo, że mamy możliwość w taki sposób pomagać innym.

Akcja „Kubek mleka dla Afryki” jest formą wsparcie dla placówki misyjnej Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Kamerunie. Pracownicy WTZ postanowili ponowić swoją ubiegłoroczną akcję i ogłosili zbiórkę mleka w proszku z długą datą ważności. Zachęcają i zapraszają wszystkich ludzi o wielkich sercach do dołożenia swojej "mlecznej cegiełki".