Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Orli odwiedzili siedzibę Unibepu w Bielsku Podlaskim w piątek 27 stycznia 2013 r. wraz z opiekunem ich ferii Sławomirem Niedźwiedzkim. Był to jeden z elementów projektu, w którym biorą udział „Ferie z ekonomią”. SP w Orli znalazła się w gronie 50 szkół z całej Polski, biorących udział w tegorocznej edycji projektu edukacji ekonomicznej ,,Ferie z ekonomią’’, realizowanego przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

Celem projektu jest poszerzenie wiedzy ekonomicznej uczniów, rozbudzenie i kształtowanie w nich postaw przedsiębiorczych, rozwój umiejętności planowania i zarządzania finansami osobistymi oraz poznanie zadań NBP i roli pieniądza.

W tracie zajęć prowadzonych w ferie zimowe w terminie 25.01.-31.01.2023, uczestnicy zdobywają wiedzę, m.in. z zakresu ekonomii i finansów, przyswajają podstawowe pojęcia ekonomiczne, dowiadują się jak funkcjonuje prawdziwe przedsiębiorstwo i na czym polega patriotyzm gospodarczy. Młodzież ma również szansę wykształcić u siebie zdolności negocjacyjne, nauczyć się odpowiedzialnego gospodarowania pieniędzmi oraz poznać zasady tworzenia modelu biznesowego firmy.

Zajęciom edukacyjnym towarzyszą gry i zabawy ekonomiczne oraz wizyta w placówce banku, która w przypadku młodzieży z Orli poprzedziła spotkanie w Unibepie. Jak mówili nam młodzi mieszkańcy Orli, wiedzieli, że w Bielsku Podlaskim znajduje się Unibep, nie zdawali sobie sprawy, że jest to tak dużą firma zatrudniającą aż tak wiele osób, na terenie niemal całej Polski i za granicą.