Skip to main content
28 listopad 2023

Zadziw Mikołaja, czyli zabawa na 102

konf_2-302b2bcd Zadziw Mikołaja, czyli zabawa na 102   - Fundacja Grupy Unibep Unitalent

Już w najbliższą niedzielę, 3 grudnia w Bielsku Podlaskim odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy, w czasie którego zostanie rozstrzygnięty konkurs „Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100 proc.”. Organizatorami tego wyjątkowego wydarzenia są: Arhelan i Fundacja Arhelan społecznie odpowiedzialni, Burmistrza Miasta Bielsk Podlaski, Fundacja Grupy Unibep Unitalent, Kreatywny Bielsk Podlaski oraz Hanbud. Wydarzenie wspierają także Nadleśnictwo Bielsk Podlaski, Wędzarnia Dunikowscy, Energo, Mlekovita, Bakoma, Pelikan oraz Lompart. Początek o godz. 13.

 

To już stało się tradycją, że w grudniu przedszkolaki i młodzież ze szkół podstawowych oraz placówek opiekuńczych stają w szranki specyficznych „zawodów” – przygotowują 3-minutowe filmiki, jak chcieliby się zaprezentować przed Mikołajem. Filmy są ocenianie przez jurorów konkursu, a wyniki są ogłaszane w czasie jarmarku.

- Na scenie zaprezentują się wszystkie zespoły, które zgłosiły się do konkursu, w sumie będzie ich 15 – mówi Wojciech Jarmołowicz, prezes Fundacji Grupy Unibep Unitalent. – to zawsze są wyjątkowe przedstawienia, które i wzruszają, i powodują uśmiech na twarzy. Wielkie brawa należą się wszystkim, którzy przygotowują prezentacje: szyją stroje, piszą scenariusze, uczą młodzież tańca i śpiewu.

Już po raz trzeci przed ratuszem staną choinki, które będą dekorowane przez dzieci i młodzież. Zostaną one ustawione już w czwartek, 30 listopada koło południa. Na drzewkach znajdziemy tylko ekologiczne ozdoby. Przyozdobione drzewka także oceni Mikołaj, a później będą one upiększały nasze miasto w okresie świąteczno-noworocznym.

- Na przestrzeni ostatnich lat dekorowane choinki stały się efektownym symbolem bielskich świąt. Nie tylko ocieplają wizerunek naszego miasta w długie i mroźne zimowe wieczory, ale też ukazują kreatywność i pracowitość dzieci oraz młodzieży z bielskich szkół i placówek opiekuńczych. A na dodatek z roku na rok są coraz śliczniejsze! – mówi Burmistrz Bielska Podlaskiego Jarosław Borowski. – Zapraszam wszystkich bielszczan i gości naszego miasta do podziwiania pracy młodych artystów, a także głosowania na najpiękniejszą choinkę.

Główni organizatorzy jarmarku – Arhelan i Fundacja Arhelan przygotowali dla wszystkich bielszczan moc atrakcji. 

Przygotowaliśmy dla Państwa bogaty program pełen atrakcji - wystąpią bielskie zespoły muzyczne, zaprezentuje się także grupy teatralna The Mask – mówi Katarzyna Wojewoda z Fundacji Arhelan Społecznie Odpowiedzialni. - Na koniec zaprosimy wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd, aby razem wyczarować magiczną atmosferę świąt. Na Jarmarku Bożonarodzeniowym nie może zabraknąć wizyty Świętego Mikołaja ze Śnieżynką! To idealna okazja, aby zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem. Przygotowaliśmy również świąteczną karuzelę, która dostarczy niezapomnianych wrażeń, kącik robienia ozdób choinkowych oraz zdobienia pierników. Na Jarmarku nie zabraknie stoisk, na których będzie można zakupić przysmaki regionalnych firm oraz świąteczne rękodzieło.

Przygotujcie się na dzień pełen radości, śmiechu i magii świąt! Zapraszamy wszystkich do wspólnego uczestnictwa w  Jarmarku Bożonarodzeniowym. Początek wydarzenia o godz. 13 przy siedzibie Arhelan (ul. Piłsudskiego 45).

Całość poprowadzi Karol Kunikowski, a występy na scenie będą transmitowane na ustawionym na placu telebimie.