Skip to main content
14 grudzień 2023

Dzieci znów zadziwiły Mikołaja

Ch_d2-e485a2b7 Dzieci znów zadziwiły Mikołaja - Fundacja Grupy Unibep Unitalent

Trzy placówki specjalne, sześć przedszkoli oraz pięć szkół podstawowych wzięło udział w tegorocznej edycji projektu "Zadziw Mikołaja, czyli zaprezentuj się na 100 procent". Poziom rywalizacji był bardzo wysoki.

Wszystkie występy pozytywnie zadziwiły Mikołaja. Jury miało trudny orzech do zgryzienia przy wyborze laureatów.

W kategorii szkół pierwsze miejsce zajęła Niepubliczna Szkoła nr 1 Św. Abp Łukasza Wojno - Jasienieckiego w Bielsku Podlaskim. Wśród przedszkoli wygrało to najmłodsze w Bielsku, czyli oddziały przedszkolne "Antek" przy Szkole Podstawowej nr 5 w Bielsku Podlaskim. Trzykrotny zwycięzca z poprzednich lat - Przedszkole na Hołowiesku - również się prezentowało, ale już poza konkursem.

W kategorii placówek specjalnych wszystkie – Środowiskowy Dom Samopomocy, Warsztaty Terapii Zajęciowej i Zespół Szkół Specjalnych w Bielsku Podlaskim -  otrzymały nagrody.

Kolejny już rok z rzędu nagrodzona została najpiękniejsza choinka – te ekologicznie udekorowane przez uczestników konkursu stanęły tradycyjnie przy bielskim ratuszu. Wzorem lat ubiegłych głosowanie odbyło się drogą internetową. Kolejny raz wygrała Szkoła Podstawowa  nr 4. Uzyskała ona ponad 1600 głosów na blisko 5000 wszystkich oddanych. W tym roku nowością była jeszcze jedna nagroda – za najciekawszy design choinki, przyznawana przez jury. To wyróżnienie trafiło do Szkoły Podstawowej nr 3.

 Wyniki konkursu ogłoszone zostały podczas Jarmarku Bożonarodzeniowy 3 grudnia 2023 r. na placu naszego partnera Polskich Sklepów Arhelan. Całe rodziny przychodziły tu na długie godziny, by podziwiać występy, odwiedzać stoiska i korzystać z licznych atrakcji.

Kolejny już Jarmark Bożonarodzeniowy to efekt owocnej współpracy Fundacji Grupy Unibep Unitalent, Fundacji Arhelan Społecznie Odpowiedzialni oraz Urzędu Miasta w Bielsku Podlaskim, a także licznych sponsorów. 

Jak napisał lokalny portal Bielsk.eu: Jarmark był ucieleśnieniem hasła "Bielsk Podlaski łączy ludzi". Spotkało się w nim chyba wszystko, co najlepsze Bielsku, przedsiębiorczość, kreatywność, chęć działania, współpraca i duchowość.