Komisja konkursowa zebrała się w piątek 2 grudnia wieczorem. W jej skład wchodzili przedstawiciele organizatorów wizyty Prawdziwego Mikołaja w Bielsku Podlaskim: prezes i członek zarządu Fundacji Grupy Unibep Unitalent, Konsul Honorowy Finlandii w Białymstoku, Burmistrz Miasta Bielsk Podlaski, Fundacja Arhelan Społecznie Odpowiedzialni oraz oczywiście sam Prawdziwy Mikołaj. Obrady były burzliwe i nie wszystkie werdykty były jednomyślne. Ostatecznie jury podjęło następujące decyzje:

W kategorii placówki specjalne nagroda trafia do wszystkich trzech instytucji, które przystąpiły do konkursu, czyli do:

Zespołu Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II

Środowiskowego Domu Samopomocy

Warsztatów Terapii Zajęciowej Caritas Archidiecezji Drohiczyńskiej

W kategorii przedszkoli po raz trzeci wygrało Przedszkole na Hołowiesku.

W kategorii szkół podstawowych wygrała Szkoła Podstawowa nr 4 im. A. Mickiewicza. Ta placówka zgarnęła aż dwa czeki, ponieważ zdobyła też najwięcej głosów w głosowaniu na najpiękniejszą choinkę 2022. Łącznie w głosowaniu mieszkańcy Bielska Podlaskiego oddali 3636 głosów.

Wszystkie placówki biorące udział w projekcie przygotowały zarówno prezentacje w postaci filmików, jak też wystąpiły na scenie 3 grudnia podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego. Poziom prezentacji był o wiele wyższy niż rok temu, a występujące w nich dzieci i młodzież dały jury konkursowemu i widzom wiele wzruszeń.