Skip to main content
28 wrzesień 2018

Zamień plan na biznes – rozstrzygnięcie konkursu

Zamień plan na biznes – rozstrzygnięcie konkursu

Projekt „Zamień plan na biznes” zorganizowany przez Fundację Grupy Unibep Unitalent został zakończony wyłonieniem najlepszych biznes planów stworzonych przez białostockich studentów. Nagrody otrzymały dwa zespoły, które zaprezentowały projekty: Xero Point oraz Anima.

Celem projektu było wdrożenie młodzieży w praktyczne aspekty przedsiębiorczości oraz pokazanie jak planować karierę zawodową opartą na własnych umiejętnościach i predyspozycjach.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 28 września 2018 roku w restauracji „Kawelin” w Białymstoku. Uczestnicy przygotowali sześć ciekawych pomysłów na własny biznes i mieli okazję je zaprezentować przed Komisją Konkursową, w skład której wchodzili członkowie Rady Programowej oraz zarząd Fundacji Unitalent.

Po długiej naradzie Komisja Konkursowa zadecydowała przyznać 10 tysięcy złotych młodej ambitnej parze studentów Magdalenie Bobowskiej oraz Danielowi Tochwinowi, której pomysłem na swój biznes są samoobsługowe punkty ksero „Xero Point”. Mają to być miejsca druku natychmiastowego, gdzie bez problemu, o każdej porze dnia będziemy mogli skorzystać z usługi. Pierwszy punkt ma pojawić się już niebawem w budynku Politechniki Białostockiej na Wydziale Zarządzania i Inżynierii Produkcji.

Nagrodzonym biznes planem okazała się także Anima, która już od pewnego czasu swojego pomysły wdraża w życie. Jest to innowacyjny projekt grupy studentów Politechniki Białostockiej, w skład której wchodzą: Mateusz Bajko, Michał Jaszczuk oraz Mateusz Markiewicz. Zadaniem Animy jest przypominanie nam o tym co mamy zrobić, np. po powrocie do domu, w pracy, etc. Jak tłumaczył jeden z pomysłodawców projektu – jeśli zostawimy naszego liska w domu, po powrocie, w momencie kiedy zbliżymy się do niego, otrzymamy na nasz telefon powiadomienie w formie wiadomości o naszych zadaniach. W ten sposób na pewno, nie zapomnimy zrobić tego, co zaplanowaliśmy. Już niedługo ich projekt pojawi się w przedsprzedaży na rynku w formie urządzenia smart home.

Komisja Konkursowa oceniła, że wszystkie biznes plany uczestników były ciekawe i warte uwagi. Wszystkim startującym w konkursie życzymy powodzenia w planowaniu i tworzeniu swoich biznesów!

Na zdjęciu: Zespół "Xero Point" w czasie prezentacji