Jednym z wczorajszych spotkań, które zgromadziło rzeszę młodzieży była prezentacja "Fotografia dzikiej natury - pomiędzy dokumentem a kreacją" prowadzona przez Ewę Przeździecką.  Opowiedziała ona młodym ludziom o swojej przygodzie z fotografią, która może stać się inspiracją. Namawiała ich do szukania własnych pasji i własnej drogi, by móc je spełniać. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem widowni. Były pytania, prośby o opinie i wspólne oglądanie zdjęć oraz albumów.

Tymczasem na scenie głównej EDD trwał też 25 jubileusz Architektury Wnętrz na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Poza tym prowadzone były prezentacje i rozmowy związane m.in. z szkłem użytkowym, unikatowym, użytecznym, praktycznym designem fińskim czy zawartością wnętrza - pomiędzy obiektem a przestrzenią.

A co dziś jeszcze przed nami? Przedstawiamy program poniżej:

13.10.2023

JUBILEUSZ 25-lecia ARCHITEKTURY WNĘTRZ NA WYDZIALE ARCHITEKTURY POLITECHNIKI BIAŁOSTOCKIEJ

(hala WAPB)

Sesja "Wnętrze Miasta"

10.00 - 10.45 "Wnętrze Miasta a Street Art" Leonarda Szwed-Strużyńska

10.45 - 11.45 Panel dyskusyjny "Wnętrze Miasta a Smart City"

Prowadzący:

Adam Walicki (Resursa Podlaska)

Uczestnicy:

Monika Kamińska – dyr. biura Smart City w UM Białystok,

dr hab. arch. Bartosz Czarnecki, prof. PB – prezes TUP o/Białystok, dyr. Inst. Arch. w PB,

Arch. Marcin Marczak – przew POIA RP,

12.00 - 13.30 Spotkanie warsztatowe "Smak białowieskiego miodu. Jak kręciłem serial 'Tętno pierwotnej puszczy' " Jan Walencik (sala 055 przy hali WAPB)

 13.10.2023

AKADEMIA EDD

WARSZTATY I PREZENTACJE

10.00 - 13.00 "Kuchnia bez Tajemnic" - porady wnętrzarskie z firmą Wiór (hol wejściowy WAPB)

11.00 - 15.00 Warsztaty BIM z ArchiCAD-em - przygotowane przez magazyn Builder i firmę WSC (pracownia komputerowa - sala 308 WAPB)

12.15 - 14.15 KIS-List – oprogramowanie do tworzenia list zakupowych i kosztorysów dla wnętrzarzy; prezentacja i warsztaty (sala 055 przy hali WAPB)