Skip to main content
31 styczeń 2018

Pierwsze spotkanie ze studentami

Pierwsze spotkanie ze studentami

Inauguracyjne spotkanie Fundacji Grupy Unibep Unitalent ze studentami Politechniki Białostockiej miało miejsce 30 stycznia 2018 r. Pierwsi młodzi ludzie, którzy przedstawili swój pomysł na biznes, dostali specjalny certyfikat, uprawniający do bezpłatnego specjalistycznego szkolenia biznesowego, które sfinansuje Fundacja, mają też szansę na nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych.

- Na spotkanie przyszli kreatywni studenci, otwarty i pełen pasji mentor oraz realizujący się przedsiębiorca. O to nam chodziło. Nasze pierwsze spotkanie uważam za udane, choć do szczęścia brakowało nieco większej frekwencji. Ale można powiedzieć, że nie ilość jest najbardziej istotna, ale jakość. Jestem przekonany, że przyszli ci, którzy w przyszłości rzeczywiście zamierzają prowadzić swoje firmy – mówi z przekonaniem Wojciech Jarmołowicz, prezes Fundacji Grupy Unibep Unitalent.

Młodzi ludzie nie kryli, że najbardziej zależy im na inspiracji, wręcz na uczeniu się na dobrych przykładach, ale także na „cudzych błędach”. Było mnóstwo pytań zarówno do Pawła Markowskiego, mentora Fundacji, doświadczonego doradcy biznesowego, który w swoim życiu tworzył i wspierał wiele firm, również startupów, oraz do Adama Zdanowicza, białostockiego producenta wyjątkowych, robionych na specjalne zamówienie rowerów. Był również pierwszy studencki pomysł na biznes.

- Pięciominutowe wystąpienia to świetna okazja, aby młodzi ludzie skonfrontowali swoje biznesowe marzenia z rzeczywistością. Jesteśmy tu po to, aby służyć im radą i realnym wsparciem – mówi Paweł Markowski, członek Rady Fundacji Unitalent, członek Rady Nadzorczej Unibep SA.

Magdalena Bobowska i Daniel Tochwin zaprezentowali swój projekt startupu, tym samym uzyskali certyfikat na bezpłatne szkolenie dotyczące przedsiębiorczości. Szkolenie przeprowadzą eksperci Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego oraz Unibep SA. Wyjazdowy kurs odbędzie się w czerwcu, potrwa 3 dni.

Spotkania Fundacji Unitalent ze studentami mają się odbywać w każdy ostatni wtorek miesiąca o godz. 16.00 w sali Rady Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej. W sumie do końca semestru będzie pięć spotkań, na każdym będą wybierane dwie osoby, które stworzą grupę 10 finalistów, wśród nich Rada Fundacji wybierze najlepszy pomysł – główna nagroda to 10 tysięcy złotych. Wszyscy finaliści otrzymają wsparcie biznesowe, a uczestnicy spotkań mnóstwo inspiracji i wiedzy na temat prowadzenia własnego biznesu.

Na zdjęciu: Magdalena Bobowska i Daniel Tochwin, studenci Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej.