W sobotę 9 lipca ekipa Fundacji Grupy Unibep Unitalent odwiedziła Bazę Hufca Bielsk Podlaski, gdzie od początku miesiąca odbywa się obóz harcerski. Dla jego uczestników mieliśmy mnóstwo atrakcji. Na powitanie wszyscy otrzymali porcję pysznych lodów. Do wyboru była śmietanka, czekolada, truskawka, słony karmel oraz inne wyborne smaki.

 

DSC 0345

Następnie na zuchy czekały zajęcia z samorozwoju przez zabawę w teatr prowadzone przez Krzysztofa Olejniczaka. Potem uczestniczyły one w zajęciach plastycznych. Dzieci malowały na folii stretch farbami plakatowymi. Powstały napisy i obrazki nawiązujące do obozu w Rydzewie, ale też inne prace plastyczne o różnej tematyce. Chętne dzieci mogły się też zgłosić do malowania twarzy.

DSC 0493

W międzyczasie do bazy wrócili harcerze, którzy przedpołudnie spędzili w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w pobliskich Miłkach. Dla nich przygotowaliśmy edukacyjne i ekologiczne gry drewniane. Wśród nich mega jengę, kręgle fińskie, kółko i krzyżyk (a dokładniej w tej wersji kółko i kwadrat), zbijaki i traf do bramki. Z drewna harcerze budowali też domki dla owadów, których bazowe konstrukcje powstały w fabryce Unihouse. Ich wypełnieniem zaś były zebrane na miejscu szyszki, trawa, patyczki.

DSC 0797

Młodzież była mega zaangażowana w gry i budowę. Aż ciężko było się od nich oderwać i pójść na przygotowaną już kolację. Po niej harcerze mogli wykazać się swoją wiedzą m.in. matematyczną, geograficzną czy biznesową. Przy użyciu telefonów komórkowych wzięli udział w quizie przygotowanym przez Andrzeja Parafiniuka, wiceprezesa Fundacji Unitalent. Rywalizacja była zacięta, a zwycięzcy okazali się bezkonkurencyjni.

DSC 1163

Wygranych z quizu wiedzy oraz gier drewnianych ogłosiliśmy podczas dyskoteki prowadzonej przez profesjonalnego DJa. Wręczyliśmy im też atrakcyjne nagrody. Każdy zuch zaś otrzymał bańki mydlane i piankoliny, a dla wszystkich uczestników dyskoteki przygotowaliśmy kolorowe balony. Wspólny dzień pełen wrażeń zakończyliśmy puszczaniem w niebo kilkudziesięciu kolorowych lampionów.