Skip to main content
04 lipiec 2022

Projekt rozwijający kompetencje

Drużyna z Lublińca z opiekunką

– Biorę udział w konkursie Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości od jego drugiej edycji i oceniam go bardzo wysoko – powiedziała Małgorzata Radzioch, nauczycielka przedsiębiorczości z Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu. – Przez 15 lat mego udziału z różnymi drużynami udawało mi się osiągnąć różne etapy. Były takie drużyny, które wygrywały, takie, które nie zajmowały żadnego miejsca, jak też ta ostatnia, która nie poddała się, mimo że przy pierwszym podejściu nie poszło im najlepiej.

Kacper Bok, Michał Gruszka i Wojciech Kucharski, podopieczni Małgorzaty Radzioch, po raz pierwszy brali udział w NZP w 2021 r. Dostali się do finału, ale nie zajęli żadnego miejsca na podium. Nie poddali się jednak i postanowili spróbować po raz kolejny. Tym razem z o wiele lepszym efektem – zajęli drugie miejsce w Polsce.

Co ciekawe chłopcy uczą się w klasie o profilu biologiczno-chemicznym, ale interesują się też biznesem i zarządzaniem. Ich motywatorem była też pani Małgorzata, nauczycielka przedsiębiorczości.

– Jestem wielką zwolenniczką tego konkursu – powiedziała nauczycielka z Lublińca. – Uczy ona młodych ludzi kreatywności, pomysłowości. Pokazuje zupełnie inne podejście do przedsiębiorczości. Uczniowie mają okazję spróbować praktyki zamiast poznawać suchą teorię. Konkurs motywuje i wskazuje kierunek prawidłowego myślenia o biznesie, daje impuls do dalszego rozwoju.

Małgorzata Radzioch ma za sobą 15 edycji konkursu Najlepsze Zajęcia z Przedsiębiorczości, do jednej z nich przygotowywała m.in. Wojciecha Fokczyńskiego, obecnego Menedżera Ogólnopolskiego Projektu NZP. Jest on bardzo dobrym przykładem na słowa nauczycielki z Lublińca, która przekonuje, że uczniowie biorący udział w NZP mają możliwość spojrzenia trochę inaczej na swoją wiedzę i dalszego rozwijania swoich kompetencji. Podczas przygotowywania się do konkursu i biorąc udział w finale młodzież ma szansę połączyć w swojej prezentacji różne dziedziny wiedzy zdobytej w szkole, na zajęciach pozalekcyjnych, ale też w codziennym życiu.

O tym, jak projekt NZP wpłynął na Kacpra Boka, Michała Gruszkę i Wojciecha Kucharski, będzie można przeczytać już wkrótce na Unitalentowani.pl.