Skip to main content
15 czerwiec 2022

Od study case do własnej firmy

Zwycięska drużyna z opiekunką

To był konkurs inny niż wszystkie i do tej pory go wspominamy – mówią zwycięscy tegorocznej edycji Najlepszych Zajęć Przedsiębiorczości. Wiktoria Godzisz, Monika Wichrowska i Sebastian Łukaszczuk z Zamościa. – I zdradzają nam swoje ambitne plany na przyszłość.

Na tą nieco dalszą przyszłość, bo najbliższe dwa miesiące planują trochę odpocząć. Dla nich kończący się właśnie rok szkolny był bardzo pracowity. Poza normalną nauką, która znów prowadzona była w sposób stacjonarny, uczestniczyli w wielu olimpiadach i konkursach, najchętniej z nich wspominają Najlepsze Zajęcia Przedsiębiorczości przygotowane przez Forum Studentów Bussines Centre Club w partnerstwie z Fundacją Grupy Unibep UNITALENT.

Nauka współpracy

– Podczas olimpiad statystycznej, czy ekonomicznej, w których braliśmy udział, panowała taka formalna, służbowa formuła. Można było wykazać się wiedzą, ale niewiele dodatkowo można było się samemu nauczyć – mówi Sebastian Łukaszczuk i dodaje: – Podczas NZP atmosfera była o wiele luźniejsza. Mimo konkurencji przeciwne drużyny wspierały się, podpowiadały sobie.

– Dodatkowym plusem były zajęcia z uczestnikami przeprowadzone przez Dawida Radomskiego. Uczyły kreatywności, ale też pomagały rozładować atmosferę i lepiej poznać innych uczestników – stwierdziła Wiktoria Godzisz.

Ich koleżanka z drużyny, Monika Wichrowska dodaje, że plusem tego właśnie konkursu była nauka prezentacji swojej pracy, ale też nauka współpracy. Ta trójka miała już doświadczenie we wspólnym rywalizowaniu, tym razem jednak dodatkowo ważne było to, jak się razem zaprezentują przed kapitułą konkursową. Jak widać współpraca wyszła świetnie, bo debiutanci z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Zamościu zajęli pierwsze miejsce w tegorocznej edycji konkursu Najlepsze Zajęcia Przedsiębiorczości.

Chcą doradzać innym

Po wygranej podjęli wspólną decyzję: chcą założyć własną firmę, która będzie doradzać innym jak rozwiązać ich biznesowe problemy, podobnie jak zrobili to podczas finałowego study case NZP. Wcześniej jednak chcą się do tego przygotować. Zamierzają pogłębiać swoją wiedzę ekonomiczną, przeszkolić się w kwestii pozyskiwania funduszy unijnych oraz doszlifować swój język angielski. Znajdą też czas na swoje pasje, jak np. u Wiktorii nauka gry na saksofonie. Wykorzystają też czas na wypoczynek podczas najbliższych wakacji, podczas których zamierzają wyjechać na wczasy, spotkać się z rodziną, ale nie wykluczają też staży wakacyjnych, by podwyższyć swoje kompetencje i zdobyć dodatkowe doświadczenie.